פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

ללמוד בצוותא למבחן הפסיכומטרי

מבחן הפסיכומטרי גזר את מעמדו משתי סיביות עיקריות, הראשונה היא חשיבותו של המבחן, אחרי הכל מבחן זה משפיע ישירות על העתיד שלנו, נוסף על כך מבחן הפסיכומטרי גזר את מעמדו בשל רמתו הנוקשה ואולי זו גם הסיבה שלא ניתן לבטלו, עכשיו נותרה השאלה הפתוחה איך ללמוד למבחן בקבוצות, לבד או אולי עם חברים קרובים?

להשיג ציון מקסימאלי

אין מנוס בשביל להשיג את הציון המקסימאלי עלינו להתאמץ והרבה. רבים מעדיפים לעבור קורס הכנה לפסיכומטרי זו לא חובה כמובן אך מחקרים ואנשי מקצוע הוכיחו שקורס מעלה את סיכויי ההצלחה בבחינה. דרך נוספת היא ללמוד עם מורה פרטי או אפילו לארגן קבוצת למידה עם החברים הקרובים. כאשר לומדים לבד באופן אוטומטי המוטיבציה והרצון ללמוד דועכים.

קבוצת למידה

בין אם בחרתם ללמוד לבד או בין אם בחרתם ללמוד עם מורה פרטי בשיטת אחד על אחד. חשוב גם לתרגל עם החברים בבית. אם השתחררתם מהצבא ואתם לפני המבחן הגדול רוב הסיכויים שיהיו איתכם כמה חברים שגם לומדים לפסיכומטרי. תוכלו להקים קבוצת למידה תבחנו אחד את השני, תלמדו מטעיות אחד של השני תתרגלו מבחנים, בדיוק כמו בצבא קשה באימונים קל בקרב.

היתרונות בללמוד עם חברים

לכולנו בני האדם יש את הנקודות החזקות והנקודות החלשות יותר, לעיתים החבר שלנו ידריך אותנו בנושא אחד ובנושא אחר אנו נקבל את הפיקוד. כך בשיטה זו אתם הופכים לקבוצה קטנה המלמדת אחד את השני. מלבד השינון המתמיד כאשר לומדים בקבוצה עולות שאלות שלא תמיד היינו חושבים עליהן לבד, הרצון לענות על התשובות אחד של השני, יחזק אצלנו את הצורך ללמוד יותר.

אז מה הכי מתאים בשבילי

ללמוד עם חברים זה יכול להיות כלי נהדר להצלחה, אך לחלק מאיתנו זה לא יתאים וזה טבעי בהחלט. לפני שאנו בוחרים אם להירשם לקורס, ללכת למורה פרטי או ללמוד לבד לפסיכומטרי. חשוב שנבין מה טוב לנו ביותר, באיזו דרך נוכל למקסם את הציון שלנו.

קורס להמונים

למרות הפרסומות החוזרות ונשנות לקורסי הפסיכומטרי, אין דבר כזה קורס שמתאים לכולם, שלא יעבדו עליכם. כל בית ספר מציע שיטה שונה של לימוד ועליכם להבין לאיזו שיטה אתם מתחברים יותר. אחת השיטות החדשות שרבים בוחרים בה היא קורס פסיכומטרי למבחן מותאם, גם אם לא עברתם אבחון ואינכם זכאים להקלות במבחן הפסיכומטרי, לעיתים שיטה זו תהיה טובה עבורכם. בקורס הנ"ל קצב הלימודים איטי יותר ומועבר בצורה יותר קלילה ונעימה. כמו בכל תחום בחיים הכל עניין של העדפה אישית. אם אתם יודעים כי קצב לימודים מהיר קשה עבורכם מלכתחילה לא תפנו לקרוס מקוצר וההפך. זכרו כי ציון טוב ייחשב הציון שבעזרתו תוכלו להתקבל למוסד האקדמאי שבחרתם ללמוד בו.