פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

לקויות למידה ופסיכומטרי

בעבר אנשים עם הפרעות למידה או קשיי קשב וריכוז היו נפלטים ממסגרת הלימודים מבלי  לדבר על הלימודים הגבוהים שזה בכלל היה חסר סיכוי. היום המגמה שונה לגמרי, היום מערכת החינוך והאקדמיה מכירים באוכלוסייה עם ההפרעות השונות וזו הסיבה העיקרית שאנו יכולים לראות מבחנים מתורמים גם בבגרויות וגם בפסיכומטרי.

אז והיום

סביר להניח שאם בעבר אדם הסובל מלקויות למידה שונות כמו דיסלקציה, דיסקלקוליה, היפראקטיביות או כל הפרעה אחרת, לא היה מצליח לעבור מבחן פסיכומטרי בציון נורמאלי שלא לדבר על ציון גבוה. אז לא רק שהיום אנו יכולים ליהנות ממבחן מותאם, אנו יכולים גם ליהנות מקורס פסיכומטרי לאוכלוסייה בעלת הפרעות קשב וריכוז.

מבחן מותאם לפי צרכים

כמובן שלא כל מי שסובל מהפרעות קשב וריכוז יכול לקבל מבחן מותאם, על המועמד לעבור מבחנים שונים ומגוונים בכדי לוודא את זכאותו. לא רק  אוכלוסייה בעלת הפרעות קשב וריכוז יכולה ליהנות ממבחן מותאם, אלא כל מי שמבחן הפסיכומטרי יכול להוות לו מכשול, כמו עולים חדשים, נכים פיזית או רגשית. המטרה של המבחן המותאם היא בעצם ליצור סוג של שוויון לאוכלוסייה המתקשה. זה אחד הצעדים החשובים ביותר שנעשו בארץ- לקבל את השונה.

פסיכומטרי בקצב אחר

ברגע שהוכרז המבחן המותאם צצו להם כמו פטריות לאחר הגשם קורסים מיוחדים עבור הנבחנים הללו. בקורס מותאם הלימודים באווירה שונה, הקצב המהיר אינו מהווה כאן סיכון על הנבחן, הלימודים נעשים בצורה מעניינת יותר, אפשר לומר שהיום הרבה אנשים שלא זכו במבחן מותאם מעוניינים ללמוד בקורס זה, כיוון ששיטת הלימודים היא שונה, בקצב הלימוד ובסגנון הלימוד אך מטרתה היא זהה להכין את התלמיד בדרך הטובה ביותר למבחן הפסיכומטרי.

איך זה עובד

למשל בחלק של העברית עלינו לזכור אותו היקף רחב של מילים, דבר שלא נחשב קל גם לאוכלוסייה הרגילה. עלינו להיות בקיאים גם בקריאת אנגלית, הבנת הנקרא ולהבין גם בחשיבה כמותית. שלא תחשבו שלתלמידים אחרים הלומדים בקורס פסיכומטרי רגיל הלימודים קלים יותר, ממש לא! אך השוני בצורת הלימוד מתבטאת בדרך בה מועבר השיעור. האווירה שונה, המדריך מעביר את החומר בעזרת מצגות, סרטונים וקומיקס, הוא מנסה להפוך את השיעור ליותר ויותר מעניין ומבלי לשים לב לפתע אנו נשאבים להרפתקה בעיצומו של שיעור הפסיכומטרי.

אחד על אחד

בחלק מהשיעורים התלמידים יאלצו להיפרד מהכיתה ולעבוד עם המדריך במתוכנת של שיעור פרטי, בעצם שיטה זו מבטיחה לנו הצלחה בטוחה במבחן, כל הפוקוס מעובר עלינו, לקצב שלנו, ליכולות שלנו מבלי להסתכל עלייך בהשוואה לכיתה, בקורס מותאם אתה המרכז וכל אחד מתקדם בקצב שלו.

החדשות הטובות

אומנם הפסיכומטרי לבעלי לקויות שונות לא בוטל, אך בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז ומקשיי למידה הצליחו לעבור את המבחנים בציונים גבוהים, בזכות השיטה הייחודית שפותחה במיוחד עבורם.